automatyka miejska  
 

termowizja

  

endoskop

  

Lokalizacja wycieku wody

Biuro oferuje usługi w zakresie:

Temat woda jak zawsze aktualny. Nie mniej jednak woda jest żywiołem którego nie można pominąć ani go zlekceważyć . Jest cudem natury niezbędna do życia ale również mająca oblicze niszczycielskie.

Woda wymykająca się z pod kontroli poprzez wszelkiego rodzaju nieszczelności powoduje wszelkiego rodzaju erozje materiałów budowlanych jak również poprzez silne zawilgocenia stwarza sprzyjające warunki do powstawania wszelkiego rodzaju pleśni i grzybów mający negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Lokalizacja wycieków wody jest metodą bezinwazyjną (potwierdzenie jedynie wymaga nawiercenia otworu o średnicy 6 mm w celu wprowadzenia głowicy kamery) nie należy do tanich usług, a to z uwagi na trudny proces szukania oraz dysponowania odpowiednio specjalistycznym sprzętem

Nie mniej jednak mając na względzie wielką demolkę w mieszkaniu spowodowaniem rozkuwaniem ścian i podłóg pokrytych już zazwyczaj kafelkami zalecane jest zwrócić się do firmy specjalistycznej mającej w swojej ofercie lokalizacje wycieków.

Użycie kamery termowizyjnej jest badaniem wstępnym wchodzących w zakres usługi lokalizacji wycieku. Badanie kamerą niezbędne jest w przypadku ogrzewania podłogowego. Termowizja również pomocna jest w ustalaniu wstępnym miejsca wycieku, na podstawie zawilgoceń niewidocznych jeszcze ludzkim okiem.

Lokalizacja wody oparta jest na metodzie elektro-akustycznej. Metoda ta uznawana jest na całym świecie jako jedna z bardziej skutecznych metod do poszukiwania wszelkich nieszczelności nie tylko związanych z woda ale również z instalacja sprężonego powietrza w systemach pneumatyki

Idea pracy statofonu polega na silnym wzmocnieniu sygnałów akustycznych i wibracji. Statofon wyposażony jest w specjalistyczne filtry, które oddzielają "szumy instalacji wodnej" od szumu spowodowanym wyciekiem. Poziom sygnału wyskalowany na wyświetlaczu LCD oraz słyszany w słuchawkach. Ulatująca woda wprowadza w drgania miejsce ulotu wywołując przy tym fale akustyczną. Im większy wypływ wody z instalacji tym większe drgania materiału i większa amplituda i częstotliwość dźwięku.

Lokalizacja wycieku jest wyzwaniem, który jest również procesem badawczym instalacji, a to z kolei niesie za sobą określenie procentu prawdopodobieństwa namierzenia wycieku.

Lokalizacja metodą elektro-akustyczną daje skuteczność w poszukiwaniu wycieku około 70%-80%.

lokalizacja wycieku mimo zaawansowanej techniki do jej poszukiwania nie daje 100% pewności na jej odszukanie. Przyjmując zlecenie na lokalizacje zapewniamy dołożeniu wszelkich starań, aby każdy wyciek namierzyć.

kropla wody zestaw elektro-akustyczny kompresor    

Ciekawe artykuły

Własność instalacji wodnej, miedzianej :artykuł