widok  
 
Labrador system                   Labrador system

Automatyka budynku System dedykowany pod nowo budowane domy jednorodzinne, pensjonaty, wille,apartamenty, biura.... .

LABRADOR-system jest z całą pewnością inteligentną instalacją elektryczną domu. System gotowy do montażu, uruchomiony i przetestowany. Klient otrzymuje gotowy do uruchomienia u siebie w domu produkt. Wystarczy tylko podpiąć przewody z budynku pod tablicę automatyki zainstalować czujki DYMU i CZADU , zainstalować system alarmowy, a na końcu podłączyć zasilanie z "RE". Po tych czynnościach system zadziała przy pierwszym włączeniu zasilania.

Priorytetem dla LABRADOR-system jest "BEZPIECZEŃSTWO" czyli zarządzanie obwodami elektrycznymi w chwili pożaru z punktu widzenia ochrony przeciwporażeniowej, zarządzanie światłem w czasie pożaru,zabezpiecza również przed zalaniem wodą oraz posiada wybrane funkcje zarządzania oświetleniem przydatne w codziennym użytkowaniu np. wyłączenie wybranych obwodów gniazdowych i zgaszenie zapalonych świateł przy wyjściu z domu.

Zaprojektowany do współpracy z centrala antywłamaniową INTEGRA firmy SATEL. Może pracować jako system autonomiczny lub zsynchronizowany z SATELEM.

System jest Automatyką domu z dwu stopniową sygnalizacją pożarową. Zawiera również sygnalizację obecności czadu, symulator obecności użytkowników, wyłączenie obwodów prądu w przypadku wycieku wody, pulsacja oświetleniem przy pobudzeniu PIR z centralki Satel. System prosty w eksploatacji wykonany z komponentów produkowanych seryjnie znanych firm.

Dla wygody klienta udostępniona jest pełna dokumentacja techniczna LABRADOR-system w zakładce menu oraz pod linkiem :  Dokumentacja.

LABRADOR-system  składa się z trzech niezależnych, ale współpracujących ze sobą modułów

• FENIX- System ostrzegania pożarowego z dwu stopniowym stopniem alarmu z wydzielonym przyciskiem ROP. Budynek podzielony na trzy strefy pożarowe. Funkcjonalnie zgodny z obowiązującymi normami dotyczących centralek sygnalizacji pożaru. System zintegrowany z rozdzielnicą elektryczną w której selektywnie wyłącza obwody prądu w zagrożonej strefie budynku. System który również ostrzega przed czadem

• DRAGON- System zarządzania obwodami gniazdowymi jak również oświetlenia domu. Nie posiada sterowania punktowego. Grupowe załączenia i wyłączenia światła idealny dla rodzin z małymi dziećmi, możliwość np. zgaszenia wszystkich świateł z dowolnego rozłącznika(kontaktu), wyłączenie również obwodów gniazdowych i zgaszenie światła przy wyjściu z domu. Posiada symulator obecności domownika załączany ręcznie lub przez uzbrojenie SATELA.

• AQUA – system zabezpieczenia budynku przed zalaniem wodą. Jak do tej pory najlepszy system na rynku instalacyjnym. Detekcja wody na zasadzie przepływu. Nie posiada czujek rozlania wody. Posiada 4 kryteria pracy plus sterowanie limitami za pomocą zegara astronomicznego. System synchronizowany z pozostałymi modułami co skutkuje np. wyłączeniem obwodów zasilania gniazdowego w kuchni, łazience, piwnicy oraz odcięcia przepływu wody po wykryciu wycieku.