widok  
 
Labrador system grafika inzzynierska      

Informacje teoretyczne działania systemu AQUA contra plus

System przeciwzalaniu klasy AQUA contra jest nie tylko zabezpieczeniem przed niekontrolowanym wyciekiem wody, ale również pełni rolę  detekcji wycieków.Główną jego zaletą jest monitorowanie przepływu. Jest to najlepszy sposób detekcji obejmujący wszystkie ciągi wodne zarówno magistralne pionowe jak i odbiorcze poziome. Programowo moduły są przystosowane do obsługi również i czujek rozlania wody. Same czujki jednak nie są uwzględniane w zestawie, ale to temat do ewentualnego samodzielnego rozbudowania systemu.

W menu są zakładki z którymi klient powinien się zapoznać. Są tam opisy poszczególnych wersji wykonań oraz informacje których nie tylko instalator powinien znać.

Tor wodny - jest elementem wspólnym każdej z wersji AQUA contra. Składa się z komponentów:

Instalacje wodne mieszkaniowe mogą posiadać dwa tory wodne na zimną i ciepłą wodę użytkową. Za wodomierzem rozliczeniowym powinien znajdować się filtr antyskażeniowy który w tym układzie ma chronić przed zabrudzeniem membranę elektrozaworu, wpływać na ogólną czystość wody i nie dopuszczać do odwrócenia ciągu wody

Przyłącze wodne dla wodomierza i elektrozaworu:

Dokumentacja w wersji elektronicznej dla potrzeb edycji i ewentualnego wydruku wymaga zainstalowanie programu na komputerze użytkownika AutoCad LT 2011 lub True View 2013

DWG True View 2013    Przed zainstalowaniem True View 2013 należy pobrać i zainstalować specjalny program który umożliwia pobieranie dużych plików. Instaler jest na serwerze AUTODESK dla wersji 32 bity i 64 bity.

System programowo przygotowany pod współprace z czujkami rozlania wody. Sprzętowo z uwagi na liczne rozwiazania techniczne czujek, zastosowano wejście przekaźnika elektromechanicznego. Przykłady wysterowania przekaźników są na schemacie instalacyjnym.

Wersja aplikacji 05

grafika inzzynierska      

Dokumentacja dla wersji aplikacji 05. Rozdzielnica elektryczna 1x18. Przekaźnik easy719

 1. schemat ideowy    pliki dwg
 2. schemat elektryczny rozdzielnicy   plik dwg
 3. schemat instalacyjny   plik dwg
 4. rysunek montażowy rozdzielnicy   plik dwg
 5. lista połączeń rozdzielnicy   exel
 6. listwa użytkownika ZUGI   exel
 7. schemat hydrauliczny toru wodnego   plik: dwg

Wersja aplikacji 07

grafika inzzynierska      

Dokumentacja dla wersji aplikacji 07. Rozdzielnica elektryczna 1x12. Przekaźnik easy512

 1. schemat ideowy    pliki dwg
 2. schemat elektryczny rozdzielnicy   plik dwg
 3. schemat instalacyjny   plik dwg
 4. rysunek montażowy rozdzielnicy   plik dwg
 5. lista połączeń rozdzielnicy   exel
 6. listwa użytkownika ZUGI   exel
 7. schemat hydrauliczny toru wodnego   plik: dwg

Wersja indywidualna

Jest możliwość zabudowania systemu w rozdzielnicy elektrycznej wskazanej przez klienta. Należy taką wielkość rozdzielnicy zaprojektować, aby przestrzeń robocza na komponenty starczyła na potrzeby AQUA contra, oraz na komponenty pierwotnej instalacji elektrycznej budynku. Listwy przyłączne firmy Legrand potrzebne do dystrybucji napięcia roboczego 24V mocowane będą dodatkowo na szynie TH.

Wszelkie uzgodnienia i szczegóły przeprowadza się już indywidualnie.

AQUA contra system przeciw zalaniu AQUA contra AQUA contra plus